ZAWODY OPIEKUNÓW ŁOWISK ZŁÓW I WYPUŚĆ – na ratunek malerzowickim rybom

Ta impreza jest w naszym Okręgu już tradycją. Rok rocznie działacze hołdujący zasadzie „No kill” spotykają się nad wodą o takim statusie.

W tym roku przywilej ich organizacji przypadł naszemu Kołu i Sekcji. A że rok – jak powszechnie wiadomo – jest inny, to i zawody będą inne. Pierwotnie miały odbyć się na łowisku Miejsce Kłodnickie, jednak „po drodze” urodziła się inna koncepcja.

Myślę, że szeroko znana jest historia łowiska w Malerzowicach (0.38). To tam miała miejsce sprzedaż zbiornika w prywatne ręce i to tam, zniesiono na ostanie miesiące dzierżawy zasadę „Złów i Wypuść”.

I to pojawia się tegoroczny pomysł.

Tym razem opiekunowie pojawią się w terminie 9-11 października właśnie nad tym łowiskiem. Celem będzie kontrolowany odłów – przy pomocy wędzisk – jak największej ilości ryb i zgodne z zasadami przewiezienie ich i wypuszczenie na innych łowiskach No Kill naszego Okręgu. Cała akcja przebiegać będzie pod kuratelą i za zgodą dyrektora Biura Zarządu Okręgu PZW w Opolu – Jakuba Roszuka. Ryby będą przewiezione profesjonalnym sprzętem.

Koncepcja Zawodów

Udział wezmą czteroosobowe drużyny, w których skład wchodzić ma: dwóch spławikowców (bat - tyczka i/lub odległościówka) i dwóch „grunciarzy” np. karpiarz i feederowiec. Taki układ pozwoli odłowić ryby wielu gatunków. Zwycięży drużyna, która uzyska największą masę złowionych ryb. Wszystkie komisyjnie będą zważone i umieszczone w odpowiednim zbiorniku. Przygotowanych zostanie 20 -24 miejsc, więc zawody okazać się mogą sporą imprezą. Ważny, aby drużyna posiadała jeden komplet sprzętu spinningowego – na uczestników czekać będzie bowiem pewna niespodzianka :). OCZYWIŚCIE WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW OBOWIĄZUJĄ ZASADY DOTYCZĄCE PRZECIWDZIAŁANIU COVID-19.

Zgłoszenia

Przyjmujemy je tylko na adres email. W treści wiadomości należy podać: skład drużyny (imiona i nazwiska), nazwę reprezentowanego Koła/Sekcji lub Klubu, ewentualne dane team runnera. Adres, na który należy kierować zgłoszenia to jablko@spoko.pl .

Program zawodów:

9 październik

- do 16:00 – 16:30 – spotkanie na łowisku

- 16:30 – oficjalne rozpoczęcie zawodów, losowanie, rozjazd na stanowiska, rozpoczęcie łowienia po ustaleniu godziny,

- w godzinach wieczornych – dla chętnych, a zachęcam wszystkich – debata w namiocie sędziowskim na temat: PRZYSZŁOŚĆ WĘDKARSTWA W POLSCE.

10 październik – całodobowe wędkowanie

11 październik

- 12:00 zakończenie zawodów

- 12:30 – ogłoszenie wyników, wspólne zdjęcie i nagrodzenie zwycięzców.

Zachęcam do udziału. Proszę o promowanie naszej idei. Udostępniajcie!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

Wojciech Czapla

PS

Drużyna nie musi pochodzić z Koła posiadającego zbiornik No Kill. Ważne, aby zawodnicy mieli i reprezentowali takie przekonania.

Udział jest nieodpłatny.

PS 2

Zdjęcie pochodzi z portalu wedkuje.pl