Efekty pracy SSR w 2011 roku

Społeczna Straż Rybacka Okręgu PZW Opole przeprowadziła w 2011 roku 977 patroli, co daje średnią 2,68 dziennie. W patrolach udział brało 147 strażników i 18 kandydatów do straży. Łącznie przepracowali oni 9489 godzin (średnio 57,5 godziny na osobę) kontrolując w tym czasie 11 483 osoby.

W trakcie przeprowadzonych kontroli ujawniono 318 wykroczeń przeciwko "Ustawie o Rybactwie..." i 205 wykroczeń przeciwko RAPR. Skutkowało to nałożeniem przez PSR i Policję 278 mandatów karnych oraz skierowaniem 10 spraw do sądu, oraz udzielono 79 pouczeń. Dodatkowo 22 sprawy przejęła i prowadzi Policja, a 18 Państwowa Straż Rybacka.

W czasie patroli zabezpieczono 1 drgawicę, 1 mieroż, 6 sznurów wielohakowych, oraz 6 wędek.

Specjalista ds. Ochrony Wód

Andrzej Krawczyk