Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

SZCZAKIEL ZAMKNIĘTY

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2018 Dyrektora Biura Okręgu PZW z siedzibą w Opolu o wyłączeniu z uprawiania amatorskiego połowu ryb do odwołania stawu SZCZAKIEL numer w rejestrze 0.97. zamknięcie jest spowodowane bardzo niskim poziomem wody.

Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej ZO PZW w Opolu 24.10.2018r. Niestety otrzymujemy od wędkarzy kilka telefonów w tygodniu z informacją o trwających połowach ryb na zbiorniku Szczakiel.

Podczas rutynowej kontroli w dniu 18.11 strażnicy SSR Krapkowice spotkali na zbiorniku Szczakiel wędkarza dokonującego połowu ryb na spinning. Wędkarz tłumaczył się brakiem informacji nad zbiornikiem oraz tym, że na stronę internetową Okręgu PZW nie zagląda. Pragniemy przypomnieć, że przed rozpoczęciem połowu ryb wędkarz zobowiązany jest do zapoznania się z obowiązującymi ograniczeniami panującymi nad daną wodą w określonym czasie. Stan wody na zbiorniku Szczakiel jest wyjątkowo niski, czym podyktowany był wprowadzony zakaz połowu ryb.

Nieświadomych wędkarzy przestrzegamy, że niezastosowanie się do zakazu połowu ryb na tym zbiorniku jest równoznaczne z popełnieniem wykroczenia z art. 27a ust. 1 pkt 2b i w konsekwencji może narazić wędkującego na sankcje karne.

Nad. SSR Krapkowice.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.