Ogólnookręgowy czyn wędkarski na Turawie

Zapraszamy w sobotę 03. marca godz. 8.30 wszystkich pasjonatów na międzykołowy, ogólnookręgowy czyn wędkarski, który odbędzie się na stanicy Polskiego Związku Wędkarskiego w Turawie - Rybaczówka. Prosimy o pomoc we wzmocnieniu nabrzeża półwyspu ochronnego m.in. poprzez wykonanie faszyny.

Będą potrzebne wodery, młot 5-6 kg, nożyce do gałęzi, piła motorowa, łopaty i dużo rąk do pracy. Część sprzętu postaramy się zorganizować. Zakończymy prace ogniskiem. Będzie okazja wymienić się spostrzeżeniami i poglądami. Każda pomoc będzie dla nas wsparciem. Materiał czeka.

Jest w naszym Okręgu woda z potężnym potencjałem dla każdego wędkarza. Niektóry mówią, że najpiękniejsza. Ocenę tego faktu zostawiam.
Jest też grupa ludzi: działaczy, strażników Społecznej Straży Rybackiej i pasjonatów wędkarzy, którzy podjęli na niej ogromną pracę. Ta woda to Turawa. Ta praca to umocnienie brzegu kanału zabezpieczającego przed zamuleniem, którym wędkarze będą mogli dostać się z terenu Rybaczówki na otwartą wodę.
Teraz Ci ludzie potrzebują pomocy dla tej pracy! Co trzeba zrobić? Ułożyć faszynę! Sprawa jest poważna i terminowa - PODNOSI SIĘ POZIOM WODY i może zniweczyć ogrom już wykonanych działań. Dotychczasowa wkład pracy za pieniądze unijne, zaczyna powoli się rozpływać... Czego potrzeba? Przede wszystkim RĄK DO PRACY. OSOBA DO KONTAKTU - Tomasz Idzikowski tel. 782416054