Zapiski z notatnika strażnika SSR …… - worek z rybami

Aktualności | 2014-11-14 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W dniu 10.11.2014 roku przeprowadziliśmy  kolejny wspólny patrol  PSR i SSR na Zbiorniku Otmuchów. Podczas kontroli w godzinach wieczornych udaje nam się zabezpieczyć porzucony przez kłusownika na brzegu worek z rybami. W środku znajdujemy 1 szczupaka  68 centymetrów, 8 płoci o wymiarach 35-39 centymetrów,  1 jaź  41 centymetrów i 5 leszczy 35-44 centymetrów.

Ryby noszą wyraźne ślady uszkodzeń świadczące o połowie przy pomocy sieci. Część z nich znajduje się w stanie początkowego rozkładu.  Niestety tym razem kłusownik uniknął kary.

Ciąg dalszy patrolu i kolejne zdarzenie. W godzinach nocnych na rzece Nysie Kłodzkiej przy elektrowni Głębinów zatrzymujemy trzech mężczyzn dokonujących połowu z betonowych wałów w odległości niedozwolonej. Finał : jeden wniosek do Sądu i dwa mandaty po 500 złotych.

Strażnik SSR Mariusz Bujak