SPRAWA RZEKI KŁODNICY - "BABECZKI DLA RZECZKI"

Przyłączamy się do akcji, która jest bliska każdemu wędkarzowi. Chcemy, jako jej współorganizatorzy zachęcić do udziału i wsparcia. BO TO OD NAS ZALEŻY STAN I WYGLĄD OTACZAJĄCEGO ŚWIATA! PRZYŁĄCZCIE SIĘ!!!

Powiadom znajomego:

Jest w Kędzierzynie-Koźlu pewna rzeczka - Kłodnica.
Jest też w Kędzierzynie-Koźlu pewna nieformalna grupa - Babeczki znad rzeczki, która uwielbia swój wolny czas spędzać spacerując jej brzegami, pływać po niej kajakami i robić wszystko to, co robić się nad rzeką powinno w wolnym czasie z rodziną i przyjaciółmi.
Z połączenia obu faktów powstała społeczna akcja- "BABECZKI DLA RZECZKI".
Celem tej akcji jest niesienie pomocy ekosystemowi rzeki Kłodnicy.
To co odkrywamy spacerując lub płynąc kajakami na jej brzegach woła o pomstę do nieba!!!
Tony plastikowych butelek niesionych z nurtem, setki wiszących jednorazowych worków zaplątanych w drzewach leżących w wodzie i wreszcie dzikie wysypiska.
Na terenie miasta są miejsca i "miejsca" jedne malownicze, gdzie rzeka zachwyca swoją dzikością i czystością, drugie będące jednym wielkim śmietnikiem, gdzie jej brzegi dramatycznie wołają o pomoc.
Nie bądź obojętny. Rzeka sama sobie nie pomoże.
Bądź tego dnia z nami.
Powiedz stanowcze nie tonie śmieci zalegającej na jej brzegach.
Odkryj jej piękno i korzystaj z jej uroków w czystości.

My kobiety spędzające nad nią swój wolny czas wraz z naszymi dziećmi, mężami i przyjaciółmi stanowczo mówimy:
NIE DLA PLASTIKU!!!
NIE DLA DRYFUJĄCYCH ŚMIECI!!!
DOŚĆ TEGO SYFU, KTÓRY ZALEGA PO KRZAKACH!!!
Nie bądź obojętny! Bądź tego dnia z Nami!!!

27 kwietnia spora - i ciągle rosnąca - grupa ludzi spotyka się po to, aby wspólnymi siłami posprzątać brzeg rzeki z wody i lądu.
Są to nasi przyjaciele, rodzina, sąsiedzi.
Do współpracy ochoczo ruszyli członkowie Koła PZW AZOTY, członkowie Szkółki Wędkarskiej Rekiny Dziewiątki, karpiarze z Sekcji Karpiowej Azoty W Kędzierzynie-Koźlu. Cudowna 17 Drużyna Starszoharcerska "Czarne Diabły" im. Stanisława Sieradzkiego ps. "Świst" a także spółka miejska Czysty Region 😀
Najbardziej zaskakujący jest fakt, że rzeka nasze wołanie o pomoc poniosła dalej, aż do samego Opola - do grupy dołączyła Komisja Ochrony Wód działająca przy Zarządzie Okręgu PZW w Opolu. Rzeka Odra nam zdradziła tajemnicę, że chłopaki już szykują na tę okazję wodery 😉 Mega ukłon Panowie w waszym kierunku 😊
W oka mgnieniu pojawiła się też do pomocy firma "Rejak" Klub Turystyki Kajakowej ze Sławięcic, która w ten dzień zadba o to, by najmniej dostępne miejsca zostały wysprzątane z kajaków.

Akcja będzie przebiegać w dwóch etapach.
Pierwszy to działanie wzdłuż brzegów rzeki. Zorganizowany w formie spaceru nas kobiet ze swoimi dziećmi, rodzinami i przyjaciółmi.
Drugi etap - to działanie od strony wody. Wszystkich chętnych zapraszamy tego dnia na spływ kajakowy rzeką Kłodnicą.
Oczywiście wszyscy uczestnicy dostaną rękawice, worki na śmieci a na koniec zrobimy wielkie ognisko i każdy dostanie kiełbachę do ręki 🙂 Nagroda za ciężką pracę się należy 🙃

Start godzina: 10.00 rodzinny spacer.
Spotkamy się na parkingu przy Stadionie miejskim na Kuźniczkach.

Dla tych, którzy chcą poznać prawdziwe piękno tej rzeki firma „Rejak” Klub Turystyki Kajakowej przygotował na tą okazję wyjątkową wyprawę.
Start spływu godzina: 09:30 🛶
Miejsce zbiórki: Rudziniec ul. Gliwicka 97
Info i zapisy na spływ: Piotr Tokarczyk tel. 608 736 036

Cel: Wspólnymi siłami posprzątać brzeg rzeki.
Hasło przewodnie: #RzekiWolneOdPlastiku

Do dzieła!!!
czekamy na Wasze wsparcie!
BABECZKI ZNAD RZECZKI

Pozdrawiamy Agnieszka, Mira i Ola 🙂