NIEDZIELNE AKCJE SSR I PSR

Powiat kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki i opolski stały się obszarami połączonych działań Państwowej Straży Rybackiej z Opola i Społecznych Strażników z wyżej wymienionych powiatów.

Niedzielę 9 grudnia grupa strażników poświęciła dla dobra naszych wód; doglądając, patrolując i – niestety – karając tych, którzy na to zasłużyli.

Okazało się, że chęć zdobycia mięsa, stała się pokusą, której nie byli w stanie oprzeć się niektórzy z „wędkarzy” napotkania nad wodami przez strażników. Nie potrafili się oni wyzbyć chęci połowu na trzy wędki; ukrywania złowionych ryb i nie wpisywania ich do rejestru, zwłaszcza tych z limitem ilościowym; potrzeba wędkowania była większa niż rozsądek podpowiadający, że „przecież nie posiadam zezwolenia”; czy nawet stosowania niedozwolonej metody połowu.

Całość zakończyła się mandatami karnymi w ilości 8-u.

Równoległe akcje straży przynoszą zamierzone cele. A funkcjonariusze PSR nie wahali się podejmować działań kontrolnych włącznie ze sprawdzeniem pojazdów.